SeneCura SeniorCentrum Písek

Návštěvy v SeniorCentru Písek

Vážení rodinní příslušníci,

na základě rozhodnutí vlády budou od 25. 5. 2020 opět povoleny návštěvy v domovech pro seniory a v domovech se zvláštním režimem. Obnovení návštěv, stejně jako vy, velmi vítáme. Nicméně jsme si plně vědomi toho, že návštěvy v této době představují pro všechny jisté riziko. Proto, abychom i nadále ochránili zdraví vašich blízkých, budou návštěvy v našem domově probíhat organizovaně dle níže uvedených pravidel a za přísného dodržování preventivních opatření. Vzájemným pochopením a respektováním bezpečnostních podmínek společně vše zvládneme a budeme se těšit z radostných setkání, která všem už tolik chybí. Níže naleznete informace a pravidla pro první fázi uvolnění návštěv v našem SeniorCentru od 25. 5. 2020. Prosíme, vezměte na vědomí, že je možné, že tato pravidla budeme ještě v následujících dnech upravovat dle zkušeností z organizace a průběhu návštěv. O případných změnách vás budeme bezodkladně informovat.

Koordinace návštěv – domluvení předem

Návštěvy budou možné ve všední dny v čase od 08:30 do 15:30 hodin. Vzhledem k nutnému dodržování preventivních opatřením budou návštěvy probíhat na předem určeném návštěvnickém místě a jejich počet bude koordinován:

 • Návštěvy budou možné pouze po předchozí domluvě.
 • Pro každou návštěvu je vyhrazen čas maximálně 30 minut.
 • Pro rezervaci návštěvy se obracejte ve všední dny od 7:00 do 15:30 hodin telefonicky na sociální pracovnici tel.: +420 732 874 017 nebo +420 733 643 733.

Obecná pravidla návštěv

 • Na návštěvu mohou v rezervovaný čas přijít 1- 2 osoby.
 • Za příznivého počasí budou návštěvy probíhat u zahradního posezení před vchodem do domova, v případě nevlídného počasí návštěva proběhne ve vyhrazené kanceláři, do které se půjde přes hlavní vchod a recepci.
 • Fyzický kontakt mezi vámi a vaším blízkým nebude bohužel z bezpečnostních důvodů možný, proto vás prosíme, abyste po celou dobu návštěvy udržovali odstup minimálně 2 m. V tomto směru prosíme o vaši důslednost a striktní dodržení odstupu. Děkujeme za vaši spolupráci a pochopení.
 • Návštěva bude možná pouze při použití ochranných prostředků jako je rouška, štít, ochranný plášť a pokud nebudete mít teplotu vyšší než 37 °C nebo jiné příznaky respiračního onemocnění.

Průběh návštěv

 • V předem rezervovaném čase vás koordinátor návštěv vyzvedne před hlavním vchodem.
 • Změříme vám teplotu, proběhne dotazování ohledně vašeho zdravotního stavu a požádáme vás o dezinfekci rukou.
 • Zapůjčíme vám štít a ochranný oblek. Pokud budete chtít, můžeme vám poskytnout látkovou roušku.
 • Po každé návštěvě prostor důkladně vydezinfikujeme.

o    Pokud budete chtít předat osobní věci vašemu blízkému, je to možné stejným způsobem, jako doposud. Označené balíčky zanecháte na vozíku před hlavním vchodem do domova a my je vašim blízkým posléze rádi předáme.

V případě dotazů se, prosíme, obracejte na sociální pracovnici nebo na mou osobu.

Předem děkujeme za pochopení a respektování výše uvedených pravidel.

Obecná pravidla návštěv si můžete stáhnout ZDE.

Brzy na viděnou!

Ing. Jaroslava Kučerová
ředitelka SeniorCentra Písek

 Další článek