SeneCura SeniorCentrum Písek

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeniorCentrum Písek naleznete na místě bývalých Otavských kasáren v Písku v blízkosti řeky Otavy, Kamenného mostu (nejstaršího dochovaného mostu v ČR) i centra města. Domov je v provozu od roku 2009 a nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením s kapacitou 103 lůžek pro službu Domov pro seniory. Od roku 2023 poskytujeme sociální službu Domov se zvláštním režimem s kapacitou 38 lůžek. K dispozici jsou víceúčelové místnosti, jídelna, společenská místnost, kaple, rehabilitační pracoviště. Velmi oblíbenou aktivitou je pravidelné skupinové cvičení, které probíhá v naší tělocvičně. Pro setkávání s rodinou je využívána velká terasa či blízký park. Nabízíme bezpečný pobyt s bezbariérovým pohybem a nepřetržitou ošetřovatelskou a zdravotní péči. Velmi úzce spolupracujeme s dobrovolnickým centrem ADRA a Bonum Písek, jehož dobrovolníci přinášejí našim seniorům něco navíc a pomáhají jim aktivně trávit volný čas. Vynikající poloha domova umožňuje zapojení do sociálního života i skvělou dopravní obslužnost.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Výborná poloha domova a spolupráce s městem Písek, komunitními centry, charitami, mateřskými školami a školami z okolí činí z našeho domova místo pro častá setkání různých generací.

Spolupracujeme:

Náš domov spolupracuje s obecně prospěšnou organizací Mezi námi, pod jejíž záštitou probíhají pravidelná setkávání dětí a našich klientů.

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny. V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Provozovatelem domova je SeneCura SeniorCentrum Písek a.s.
Zřizovatelem SeneCura SeniorCentra Písek a.s. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144, Praha 5 – Slivenec. SeniorCentrum Písek poskytuje službu sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a od roku od roku 2023 službu Domov se zvláštním režimem dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Jsme příjemci dotací z rozpočtu Jihočeského kraje a města Písek:

Jsme členem:

SeneCura SeniorCentrum Písek jedním pohledem

  • V provozu od roku 2009, kapacita DS 103 lůžek a DZR 38 lůžek
  • Výlučně jednolůžkové a dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
  • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
  • Fyzioterapie, canisterapie, muzikoterapie
  • Služby pedikúra a kadeřník
  • Nadstandartní strava, obědy s výběrem ze dvou jídel, gurmánské týdny
  • Spolupráce s dobrovolnickým centrem Bonum Písek, ADRA
  • Spolupráce s Městskou knihovnou Písek
  • Kaple s pravidelnými bohoslužbami
  • Výborná poloha a dopravní obslužnost